Stadium yhteistyösopimus

Stadium ja Pallokissat solmivat jatkosopimuksen.

Stadiumilla, joka on pohjoismaiden markkinajohtaja urheiluvähittäiskaupassa, on selkeä laajentumissuunnitelma Suomessa, johon jalkapallo kuuluu yhtenä osana. Tämän satsauksen suorana jatkeena Stadium jatkaa yhteistyötä Pallokissojen kanssa.

Pallokissat on yksi suurimmista ja merkittävimmistä liikuttajista Itä-Suomen alueella ja panoksellaan tarjoaa alueen lapsille ja nuorille mahdollisuuden liikkumiseen ja terveelliseen elämään. Vahvistaakseen asemaansa hyvänä juniorijalkapallon tarjoajana Pallokissat jatkaa hyvin sujunutta yhteistyötä Stadiumin kanssa. Yhteistyön tarkoituksena on tukea seuran urheiluvarustepuolta, helpottaa seuran arkea sekä kehittää yhteistyötä ja jalkapallokulttuuria alueella entisestään.

Molempien osapuolten, Pallokissat Kuopio ry ja Stadium, yhteisenä tavoitteena on kehittää suomalaista jalkapalloa Kuopion alueella ja sen ulkopuolella.

Posted in Seurauutinen.